Esetem a Pest Megyei Hírlappal

 

Azidőtájt a Pest Megyei Hírlap előfizetése érdekében, különösen az állami alkalmazottak körében, kampányt indítottak és elvárták, hogy a községi vezetők járassák e lapot, mert az hírt ad a megyei életről, a községekben végbemenő eseményekről, fejlesztésekről. Miután a lapot előfizettem, sokszor csodálkoztam bizonyos, a lapban megjelent híreken.

Amikor Solymáron az óvoda épület elkészült és ennek átadására sor került, jelen volt a Pest megyei Hírlap riportere is. Az átadás után velem készített interjút. Érdeklődött, hogy mibe került az építés, mi valósult meg belőle stb. A válaszom lényege az volt, hogy (emlékezetem szerint) 3 millió forintos költséggel építettünk a napközi részére egy ebédlőtermet, két óvodai tantermet a hozzávaló előtérrel és WC csoporttal, 2 iskolai tantermet, ugyancsak előtérrel és külön WC csoporttal, valamint a közös iskolai előtérből nyíló iskolai politechnikai tantermet.

Másnap olvastam az újságban az interjúmat, mely szerint “Solymáron átadták a 3 millió forintos költséggel épült napközi otthonos ebédlőtermet.”

Nagyon bosszantott a dolog, mert valójában kevés pénzből valósítottuk meg az objektumot, tulajdonképpen hat termet hoztunk létre, komoly költségigényű mellékhelyiségekkel. A hír viszont a gondolkodók körében azt jelenti, hogy Solymáron igen pazarolnak az állami pénzzel, mert akkor egy teremért 3 millió forint óriási összeg volt. Az újság egy másik cikke viszont véglegesen betette a kaput. Akkoriban Belgiumban sok halottal bányaszerencsétlenség volt, amit egy a sínekről kiugrott, és a mellette haladó magasfeszültségű vezetéknek rohanó csille által létrejött rövidzárlat okozott, a keletkezett szikrától sújtólégrobbanás jött létre.

Másnap olvasom a Pest megyei Hírlapban a terjedelmes kommentárt a belgiumi középkori bányahelyzetről. Hogy ott milyen elmaradott állapotok vannak. Kutyákkal vontatják a csilléket, és a kutyákat annyira éheztetik, hogy éhségükben nekirontanak a vezetékeknek, sok emberhalált okozó rövidzárlatot létrehozva. Ugyanis a kutya neve németül “Hund” . De a német Hund elnevezésnek több féle jelentése van, többek között a bánya csille neve is Hund. ( A csillét magyarul bányakutyának is nevezik.) Nyilván ezt a cikkíró nem tudta és ebből arra következtetett, hogy a balesetet csakis egy kiéheztetett, csillevontatásra használt éhes kutya okozhatta kínjában.

Én meg erre azt gondoltam, hogy csak értelmes emberek írásait vagyok hajlandó olvasni, de olyanokét, akik engem ostobának néznek nem - és a lap előfizetését sürgősen lemondtam.

 

<< Vissza