Tisztelt Lakosság!
Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös közleményében felhívja a lakosság figyelmét, hogy az országos tisztifőorvos a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján a kedd 24.00 óráig érvényben lévő másodfokú hőségriasztást péntek éjfélig meghosszabbítja az ország egész területére vonatkozóan, június 27-én szombat 00.00 órától június 30-án kedd 24.00 óráig a hőségriasztást harmadfokúra emeli. A hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljünk önmagunkra és egymásra.
Az NNGYK és a katasztrófavédelem kiemelte, hogy több vármegyében tűzgyújtási tilalom van érvényben, amely az erdőkre és azok kétszáz méteres körzetére vonatkozik. Ahol tűzgyújtási tilalom van elrendelve, ott az erdőkben és azok közelében még a kijelölt tűzrakóhelyen sem szabad tüzet gyújtani.
Fontos tanácsok hőség idejére:
A gyermekeket, házi kedvenceket soha, egyetlen percre se hagyjuk a parkoló autóban! Még egy félárnyékban parkoló jármű utastere is életveszélyesen felmelegedhet.
A hőségriasztásokkal kapcsolatos friss információk elérhetők az alábbi linkeken:
https://nnk.gov.hu/index.php/kornyezetegugy/hoseg2.html
Továbbá arról is tájékoztatjuk önöket, hogy a Solymári Polgármesteri Hivatal nyitva tartási időben hidegpontként szolgál.
Nyitvatartás: